Díszíthető tárgyak
Termékeink
Dísztárgyak, díszíthető tárgyak
A díszíthető tárgyak, melyek a legkülönfélébb technika segítségével öltöztethetőek, anyaguk szerint csoportosítva találhatók ebben a kategóriában. Megtalálhatók webshopunk kínálatában az akriltárgyak, a hatalmas mennyiséget átölelő faáruk, vásznak, különféle fürdőszobai kiegészítők, kartonok, kerámiák, koszorúk, mdf és parafa termékek, polisztirolok, selymek és üveg termékek. Mindenki találhat magának megfelelő tárgyat, melyet kedvére díszíthet akár a többi kategóriából kiválasztott kreatív kellékkel.
A dísztárgyak készítésének lépései
Minden alkotófolyamat első lépése, hogy átgondoljuk, hogy mit, kinek és milyen alkalomra szeretnénk készíteni és miből készüljön. Régi, jól bevált, már általunk ismert technikát alkalmazva alkossunk, vagy egy teljesen új technikát próbáljunk-e ki? Ennek megfelelően kiválasztjuk a díszíthető tárgyak közül a számunkra tetszetős tárgyat. A díszíthető tárgyhoz a kiválasztott technika után átgondoljuk, hogy milyen eszközökre, alapanyagokra lesz szükségünk a kreatív alkotáshoz. Ma már technikák tömkelege áll rendelkezésre, és az alapanyagokban sem szűkölködünk. Videók, leírások, workshopok, facebook és weboldalak segítik a technikai fejlődést, az anyagismeretünk bővülését. Kreatív ajándéktárgyak, dísztárgyak elkészítését akár lépésről-lépésre lehet követni. Felhasználás szempontjából az összes festék közül kiemelkedik az akrilfesték, melyet az itt található díszíthető tárgyak mindegyikének felületén használhatunk.
Dísztárgyak készítése: a dekupázsolt üvegtál
Dekupázsolt üvegtál készítéséhez kiválasztottunk egy hajlított üvegtálat. Első lépésként zsírtalanítjuk a felületet ablaktisztító folyadékkal, hogy ne látszanak az ujj lenyomatok rajta. Ez egy nagyon érdekes technika, mert fordított sorrendben visszük fel az alapanyagokat és tulajdonképpen a tál alját díszítjük. A dekupázsolás alapanyaga lehet rizspapír illetve szalvéta is. A tál aljára a tégely számozása szerint kenjük fel az I. fázisú lakkot kizárólag száraz ecsettel jó vastagon. Száradás után pedig a tetejére a II. fázis lakkját. Ezt melegítéssel (hajszárító) szárítsuk rá a felületre. A felületen hajszálrepedések lesznek láthatóak. Ezeket a repedéseket pentart antikoló pasztával töltjük ki, amiből többféle színt kínálunk. Gyakorlatilag belesimogatjuk a repedésekbe, majd a felesleget visszatöröljük puha száraz ronggyal vagy terpentines oldószerbe mártottal. A felület repesztése után lapos ecsettel dekupázs ragasztóval bekenjük a felületet. A mintát kitépkedés után a színével felfelé ráillesztjük pici száradás után a tányér aljára. Majd lekenjük dekupázs ragasztóval. Az így elkészült alkotás még úgy néz ki, mintha egy fehér papír lenne a tálra ragasztva. Ahhoz, hogy kiemelkedjen a mintánk és jól láthatóvá váljon semleges színű akrilfestékkel egy szivacs ecset segítségével lefestjük. Amennyiben azt szeretnénk, hogy a tálunk alja is esztétikusan nézzen ki befesthetjük dekor metál akrilfestékkel, mely gyorsan, keményre és ellenállóra szárad. Két réteg lakkal kezeljük, mivel ez lesz a kopó felülete az elkészült alkotásunknak. A tál szélét akár üveg kontúrozóval még díszesebbé tehetjük. Javasoljuk, hogy minden fázis után várjuk ki a száradási időt. Mosogatásnak ne tegyük ki a dekupázsolt tálunkat, viszont lehet az asztal dísze, amibe gyümölcsöt teszünk, vagy akár az ékszerünket is tarthatjuk.